Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#901 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 17:46

Ahoj, po dlouhé době užívání PocketDrake na WM jsem u androidu nemohl jinak než aDrake :-) Skvělá aplikace neřku-li pro geocaching nejlepší. Moc za ni díky. Mám pár nápadů na vylepšení rsp. co mi v aplikaci chybí. 1) hodila by se přímá editace výchozích souřadnic - u mysterek které si vyluštím, bych takto na mapě viděl přímo umístění finálek (Podobně jako to je řešeno v exportu GG pro Garmin Oregon. ) a nemusel bych u každé navigovat na final waypoint. Většinou jsou finálky hodně daleko a to člověka nutí k pečlivému plánování trasy před samotným odlovem. Toto by tímto odpadlo. 2) což takhle přidat do aplikace jednoduchou kalkulačku např. do psaní poznámek ke keši? Pořád musím aplikaci shazovat a zapínat abych si mohl sečíst trochu složitější výpočty multikeší. 3) nešlo by pomocí tlačítka rychlé přepínání mezi offline zdrojem mapy a online? Bez nutnosti jít do nastavení a přepínat to v záložce mapa. Např. pomocí tlačítka vrstvy. 4) při hledání keší pomocí GC live by se hodila možnost stažení kompletních informací. Takto se stáhne jen prázdný seznam a člověk je nucen kešky jednu po druhé rozkliknout aby se natáhl listing. Import keší přes GeoGet dosti zlobí a nebaví mne pořád editovat správně cesty k databázi, zvykl jsem to tahat přímo v aDrake přes wi-fi. Předem díky za úvahu a odpověď skurakai
  • 0

#902 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 20:06

skurakai napsal/a:
2) což takhle přidat do aplikace jednoduchou kalkulačku např. do psaní poznámek ke keši? Pořád musím aplikaci shazovat a zapínat abych si mohl sečíst trochu složitější výpočty multikeší.

Tohle ti nestačí?
http://adrake.cz/dok...?id=user:vzorce

3) nešlo by pomocí tlačítka rychlé přepínání mezi offline zdrojem mapy a online? Bez nutnosti jít do nastavení a přepínat to v záložce mapa. Např. pomocí tlačítka vrstvy.

Pokud jde o stejný zdroj mapy, nic ti nebrání si v map-config.xml nastavit, co chceš.

4) při hledání keší pomocí GC live by se hodila možnost stažení kompletních informací...

a:Drake Plus 3.09 umí hromadné stažení listingu.
Jinak nevím, co ti zlobí při kopírování databáze z GeoGetu, já to tak dělám pořád (přes aDrakeSync) a naprosto bez problémů.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#903 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 20:28

ad 2) tak to se stydím, tuto funkci jsem nikdy nepoužil ad 3) tady jsem myslel přepínání mezi offline vektorovou mapou a online zdroji ad 4) GG: s novým androidem 4+ a hlavně Sony Xperia Tipo jsou problémy s cestou. Nejde zadat relativně rsp nefunguje a připojit telefon jako jednotku USB nelze. Nedokáži to technicky moc vysvětlit, snad někdo pomůže.
  • 0

#904 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 20:57

Xperia Tipo pripojit jako jednotku USB lze! nekde v nastaveni te Xperie (ted ti nereknu kde presne, nebot HA si na nem zrovna hraje ;)) se da nastavova rezim pro USB pripojeni. Jsou tam dve moznosti, tak to prepni na tu druhou. Sam mam take Android 4, a zadny problem nevidim. (akorat ja ani nepouzivam ten plugin, proste capnu soubor s databazi a nahraju ho do telefonu.
  • 0

#905 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 20:58

skurakai napsal/a:
ad 3) tady jsem myslel přepínání mezi offline vektorovou mapou a online zdroji


Jo, nejake rychle prepinatko by se mi take libilo. Clovek si bezne vystaci s offline vektorovkou, ale obcas se hodi rychle prepnout na online ortomapu.
  • 0

#906 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 8:40

Já bych se za přepínátko taky přimlouval. Moje dvě nejoblíbenější mapy jsou turistická offline UTM33 a Google online ortofoto. Co já už jsem se naťukal při přepínání mezi něma... Chápu, že jsou to dva různé mapové enginy a přepnutí mezi něma bude pomalé, ale to přepínání je teď hodně krkolomné.
  • 0

#907 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 21:53

Zprovoznil jsem si v Locusu mapy z http://osm.paws.cz spolu s osmarender_gccz.zip. Pak jsem si nainstaloval adrake a nastavil si v adrake používání map z mapové složky Locucu (Zdroj mapy). Nejsem ale schopen v adrake nastavit používání Téma mapy osmarender_gccz. Když procházím složku osmarender_gccz (během 'Vlastní téma mapy' ), tak se mi nenabízí žádný XML, ale jen složky patterns a symbols :( Díky za radu.
  • 0

#908 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 9:10

ToRo61 napsal/a:
... tak se mi nenabízí žádný XML, ...


a:Drake to najde jen v případě, že jméno xml souboru končí .map, soubor tedy vypadá takhle: nazevsouboru.map.xml. Pak to uvidí, ale není to jediný problém, v a:Drake ten soubor nebude fungovat. Když ale v nějakém editoru (nejlépe notepad) v xml souboru změníš:

renderTheme.xsd" version="1" na version="2"
všechny cesty k souborům file:\patterns --> file:patterns
všechny cesty k souborům file:\symbols --> file:symbols
všechny parametry circle r= --> circle radius=

tak to pojede ;)
  • 0

#909 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 17:52

Sedek napsal/a:

ToRo61 napsal/a:
... tak se mi nenabízí žádný XML, ...


a:Drake to najde jen v případě, že jméno xml souboru končí .map, soubor tedy vypadá takhle: nazevsouboru.map.xml. Pak to uvidí, ale není to jediný problém, v a:Drake ten soubor nebude fungovat. Když ale v nějakém editoru (nejlépe notepad) v xml souboru změníš:

renderTheme.xsd" version="1" na version="2"
všechny cesty k souborům file:\patterns --> file:patterns
všechny cesty k souborům file:\symbols --> file:symbols
všechny parametry circle r= --> circle radius=

tak to pojede ;)

Nebo si můžeš to téma stáhnout z adrake.cz, kde už je to upravené.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#910 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 18:32

Ahoj, mam dve prosby. 1) mohl by a:drake umet projekci bodu stejne jako pocketdrake? 2) mohl by mi nekdo polopaticky napsat (do zprav) postup, jak nastavim offline mapy (mam mapy v PD a ty bych chtela pouzit i v aD)
  • 0

#911 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 19:09

mudlodcera napsal/a:
...
1) mohl by a:drake umet projekci bodu stejne jako pocketdrake?
...


Nevím, jak to je v PocketDrake, ale a: Drake projekci bodu umí.
Klikneš na nějaký bod a v nabídce na čtvrtém místě máš Projekce waypointu. Zadáš vzdálenost, azimut, OK.
  • 0

GeoVysočina ...geocaching nejen na Vysočině
Copy - nový klon Dropboxu


#912 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 19:18

mudlodcera napsal/a:
Ahoj,
mam dve prosby.
1) mohl by a:drake umet projekci bodu stejne jako pocketdrake?

2) mohl by mi nekdo polopaticky napsat (do zprav) postup, jak nastavim offline mapy (mam mapy v PD a ty bych chtela pouzit i v aD)


Kdyby tě to moc neobtěžovalo, co se třeba podívat do dokumentace
http://adrake.cz/doku.php?id=user:doc
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#913 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 20:57

LudekV napsal/a:

mudlodcera napsal/a:
Ahoj,
mam dve prosby.
1) mohl by a:drake umet projekci bodu stejne jako pocketdrake?

2) mohl by mi nekdo polopaticky napsat (do zprav) postup, jak nastavim offline mapy (mam mapy v PD a ty bych chtela pouzit i v aD)


Kdyby tě to moc neobtěžovalo, co se třeba podívat do dokumentace
http://adrake.cz/doku.php?id=user:doc


neobtezovalo by me to a udelala jsem to ale asi nejsem natolik inteligentni abych to uplne pochopila proto prosim o radu polopatickou
  • 0

#914 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 20:59

L@Troj napsal/a:

mudlodcera napsal/a:
...
1) mohl by a:drake umet projekci bodu stejne jako pocketdrake?
...


Nevím, jak to je v PocketDrake, ale a: Drake projekci bodu umí.
Klikneš na nějaký bod a v nabídce na čtvrtém místě máš Projekce waypointu. Zadáš vzdálenost, azimut, OK.


Aha, cekala jsem to tak nejak stejne jak u PD a ne ze pokud chci projektovat uvodky, tak je nejdriv musim ulozit jako bod a pak az vyprojektovat.
  • 0

#915 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 11:44

Ahoj, tak já jsem asi úplně blbej, ale nedaří se mi poslat DB do mobilu.
Nejsem schopen nastavit cestu k souboru aDrake.ini

Po spuštění pluginu mi vyskočí tato tabulka, kde kliknu na ANO

Vložený obrázek

Pokusím se ručně v telefonu naklikat cestu k aDrake.ini

Vložený obrázek

Ale po kliknutí na otevřít mi vyskočí tato chaba:

Vložený obrázek

A po kliknutí na ANO zase tato:

Vložený obrázek

A nakonec toto a jsem opět na začátku:

Vložený obrázek

Mohl bych poprosit radu, jako pro pitomce, co dělám špatně?
Děkuji mnohokrát.
  • 0

#916 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 11:51

Máš telefon připojený jako USB disk? Podle té cestu na obrázku mi to připadá, že ne.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#917 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 11:51

Podle mne je treba mit ten mobil pripojeny v rezimu mass-storage, a ne tim podivnym microsoftim protokolem, kdy se ti obsah nejevi jako samostatny disk, ale jen jako zarizeni v Exploreru. S takovym zarizenim se totiz nepracuje jako s diskem, i kdyz se to tak v Exploreru snazi tvarit.
  • 0

#918 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 13:16

Paráda, takže ten krám Samsung Galaxy SIII mini meumí připojení přes USB Mass Storage, ale jen přes jejich nějaké MTP. :(
  • 0

#919 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 14:34

Podobně to mám u Sony Xperia Tipo, kdy jde v tomto režimu připojit pouze karta SD, přičemž na tu se nedá žádná aplikace (tedy ani a:drake) nainstalovat. Podle mne tam ale někde ta položka připojení USB Mass Storage bude.
  • 0

#920 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 14:37

Četl jsem, že toto je celkový problém od androidu verze 4.0 a výš. Otázka tedy zní, jak toto obejít a DB si i přesto do telefonu poslat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama